فواید استفاده از عسل برای صورت 

عسل خام دارای اجزای مفید برای پوست شما است ، خصوصاً اگر دچار آکنه یا بیماری های خود ایمنی پوستی مانند اگزما یا پسوریازیس هستید. حتی می توان با استفاده از عسل روی پوست ، رشد بیش از حد عفنت قارچی کاندیدا را کنترل کرد. 

عسل خام به تعادل باکتری های موجود در پوست کمک می کند و همین امر آن را به یک محصول عالی برای استفاده در آکنه تبدیل می کند. عسل سن ایستین به عنوان یک محصول ضد آکنه به طور چشمگیری از دیگر محصولات محبوب بسیار موثرتر است. عسل روند بهبود سلول های پوستی شما را تسریع می کند.
اگر دچار لکه یا شیوع اگزما هستید ، عسل غیر پاستوریزه می تواند باعث تسریع در بهبود و کاهش التهاب شود. عسل سن ایستین در ترمیم سریع زخم ها بسیار موثر است به طوری که اکنون توسط پزشکان در محیط های بالینی استفاده می شود.
عسل خام همچنین یک لایه بردار طبیعی است ، به این معنی که استفاده از آن روی صورت پوست خشک و کدر را از بین می برد و سلول های جدید پوست را در زیر نشان می دهد.

موارد استفاده از عسل روی صورت استفاده از عسل روی صورت شما کاملاً ساده است ، اگرچه روش های مختلفی برای انجام آن وجود دارد.

عسل برای آکنه صورت ، پسوریازیس و اگزما 

عسل را برای بیماری های مزمن پوستی می توان با خمیر ، درمان نقطه ای یا ماسک صورت که چند دقیقه روی آن می گذارید ، درمان کرد.
مهمترین نکته در مورد استفاده از عسل برای درمان این شرایط استفاده از عسل غیر پاستوریزه مانند عسل سن ایستین است. بسیار حیاتی است که عسلی که استفاده می کنید حاوی باکتری های سالم خود باشد تا موثر باشد. این عسل سیستم ایمنی بدن شما را فعال کرده و به التهاب و قرمزی و همچنین بهبود لکه ها کمک می کند.
یکی از راه های استفاده از عسل برای صورت شما مخلوط کردن آن با سایر مواد برای ایجاد یک درمان آرام کننده ماسک صورت است. قبل از انجام این کار ، مطمئن شوید که تست عسل و سایر مواد را انجام می دهید تا اطمینان حاصل کنید که حساسیت نخواهید داشت.

مخلوطی از عسل خام و دارچین یک ترکیب آنتی اکسیدانی و ضد میکروبی قدرتمند است.
سه قسمت عسل و یک قسمت دارچین تازه آسیاب شده یا خالص (دارچین "واقعی") را مخلوط کرده و با استفاده از مایکروویو مخلوط را کمی گرم کنید. به پوست خود بمالید و مخلوط را به مدت 8 تا 10 دقیقه بگذارید. با استفاده از آب گرم کاملاً شستشو داده و پوست خود را خشک کنید. اگر به دارچین حساسیت دارید از آن استفاده نکنید. 

عسل برای روشن و درخشان شدن پوست

محققان ارتباط مستقیمی بین استفاده از عسل روی صورت و روشن شدن لکه های تیره برقرار نکرده اند. اما از آنجا که عسل خاصیت لایه برداری دارد ، استفاده از آن بر روی صورت می تواند سلول های مرده پوست را که باعث کدر شدن پوست می شوند از بین ببرد. این می تواند پوست روشن تری را نشان دهد.
بعد از شستن صورت با آب و صابون ، عسل مانوکا یا انواع دیگر عسل غیر پاستوریزه و خام را به صورت خود بمالید. در صورت تمایل ، عسل را با آب تصفیه شده رقیق کنید تا کمتر چسبناک شود و برداشت آن آسان تر شود. قبل از آبکشی عسل را برای چند دقیقه روی پوست خود بگذارید. 

عسل برای محو شدن جای زخم و سوختگی

عسل به روند بهبودی بدن شما کمک می کند، که ممکن است باعث از بین رفتن جای زخم شود. می توانید از عسل به عنوان یک درمان لکه ای بر روی جای زخم استفاده کنید ، آن را هر روز یا یک روز در میان به عنوان خمیر در محل زخم خود استفاده کنید.
در صورت استفاده از ماسک های صورت عسلی به عنوان بخشی از برنامه زیبایی شما ، همانطور که در بالا توضیح داده شد ، ممکن است این نتیجه را نیز داشته باشید. بخاطر داشته باشید که آنچه در مورد توانایی های درمانی عسل می دانیم محدود است و هنوز در حال پیشرفت است. یک مطالعه نشان داد که عسل ممکن است برای محو شدن جای زخم ناشی از سوختگی و بریدگی های عمیق مفید نباشد.

عوارض جانبی استفاده از عسل روی صورت

بعید است که عسل در اکثر افراد حساسیت ایجاد کند. اگر آلرژی شناخته شده ای دارید باید با احتیاط از هر یک از این روش ها استفاده کنید. 

  • گرده گل 
  • کرفس 
  • زهر زنبور عسل 

همیشه محصولات جدید را در ناحیه کوچکی از پوست خود که حداقل قابل مشاهده است ، آزمایش کنید تا ببینید حساسیت دارید یا خیر. قبل از خواب حتماً عسل را از روی صورت خود پاک کنید. عسل باقی مانده بر روی صورت شما می تواند گرد و غبار و بقایای دیگر را جذب کند ، که می تواند التهابات پوستی فعال را تشدید کند.

 سخن پایانی
استفاده از عسل خام روی صورت می تواند به عنوان درمان آکنه ، اسکار و پوست مات و خشک باشد. عسل خام گرانتر از انواع دیگر عسل است ، اما در مقایسه با سایر محصولات آرایشی پوست برای صورت شما نسبتاً ارزان است. محققان در حال تلاش برای یافتن اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی عسل هستند که به صورت شما کمک می کند تا درخشان و شفاف به نظر برسد. تا زمانی که دلیل خاصی نداشته باشید ،دلیل کمی وجود دارد که آن را امتحان نکنید.