گل همیشه بهار به عنوان دارویی جادویی برای قرن ها مورد احترام بوده است. مصریان باستان از آن برای جوان سازی پوست خود استفاده می کردند ، در حالی که یونانی ها و رومی ها از آن به عنوان تزیین آشپزی استفاده می کردند. در هند باستان و همچنین مدرن ، گل همیشه بهار را اغلب برای عروسی و تشریفات مذهبی به حلقه های گل می اندازند. قدرت های محافظت و نبوت به این گیاه نسبت داده شده است که به نظر می رسد مخصوص آیین های هندی است: گفته می شود که گل همیشه بهار از شما در برابر سارقان محافظت کند و اگر مورد سرقت قرار گرفته اید ، رویاهای نبوی را برانگیخته و به شما در شناسایی مجرم کمک می کند!

فواید گل همیشه بهار و استفاده سنتی از آن

انواع گل همیشه بهار گل همیشه بهار هزاران سال است که به دلیل مزایای چشمگیر آن برای سلامتی مورد استفاده قرار می گیرد. تصور می شود که گل ختمی از مصر منشأ گرفته و اولین بار توسط رومیان به انگلیس و سایر کشورها وارد شده است - این یکی از گلهای اولیه کشت شده بود.

مزایای گل همیشه بهار

بهبود پوست 

گل همیشه بهار از دوران باستان تا به امروز محبوب ترین گیاه برای بهبود زخم پوست ها ، سوختگی ها ، بثورات ، خارش ، گزش و تورم بوده است. مشخص شده است که گل گل همیشه بهار توانایی رشد بافت جدید سالم ، افزایش جریان خون در منطقه آسیب دیده ، افزایش تولید کلاژن (که باعث سفت شدن و تقویت پوست می شود) ، آبرسانی به پوست خشک و تسریع روند ترمیم پوست پس از جراحی و آسیب را دارد.

اعتقاد بر این است که توانایی گل همیشه بهار برای کمک به درمان زخم ها به دلیل تحریک تولید سلول های اپیتلیال (سلول هایی که سطح خارجی بدن را تشکیل می دهند) ، بیشتر به دلیل وجود گلیکوپروتئین ها و نوکلئوپروتئین ها است. همچنین با افزایش گردش سلول و بهبود تحریک متابولیسم کلاژن مرتبط است.

ضد عفونی کننده طبیعی و ضد التهاب

از این گیاه، در طول جنگ جهانی اول و جنگ داخلی آمریکا به عنوان ضد عفونی کننده زخم ها استفاده می شده است. ترکیبات اصلی موجود در گل همیشه بهار ، تری ترپنوئیدها هستند که ادعا می شود مهمترین اجزای ضد التهاب و ضد ورم (جلوگیری از تورم) در گیاه هستند.

یکی دیگر از کاربردهای خوب تحقیق شده عصاره گل همیشه بهار ، استفاده از آن به صورت قطره در داخل مجرای گوش برای کمک به درمان عفونت های باکتریایی گوش و کاهش درد است. مشخص شده است که این قطره ها می توانند تورم و التهاب گوش داخلی را فقط در طی دو روز استفاده کاهش دهند.
آنتی اکسیدان روغن گل همیشه بهار یک منبع آنتی اکسیدانی عالی است. این روغن زیبای نارنجی و زرد غنی از کاروتن و کاروتنوئید است - ترکیباتی که مسئول رنگ درخشان گیاه هستند. این مواد شیمیایی، پیش تولید آنتی اکسیدان ویتامین A هستند.

موثر در درمان التهاب چشم 

تحقیقات نشان داده است که عصاره گل همیشه بهار در درمان التهاب و سایر بیماری های التهابی چشم اثر گذار است. این عصاره خواص ضد باکتریایی ، ضد ویروسی ، ضد قارچی و تحریک کننده سیستم ایمنی را نشان می دهد که نشان می دهد عفونت چشم را کاهش می دهد. همچنین بینایی توسط این عصاره ها محافظت می شود و از بافت های ظریف چشم در برابر آسیب های UV و اکسیداتیو محافظت می کند.

گلودرد و زخم های دهان

گل همیشه بهار به دلیل ویژگی های ضد میکروبی و ضد عفونی کننده ، داروی موثری برای گلودرد ، التهاب لثه ، التهاب لوزه و زخم های دهان است. غرغره با چای گل همیشه بهار به تسکین غشای مخاطی گلو کمک می کند در حالی که درد را تسکین می دهد.

استفاده ها:
چای گل همیشه بهار یا گل همیشه بهار می تواند برای تغذیه پوست مصرف شود ، به عنوان یک ماده ضد قارچ داخلی عمل کند و دستگاه روده را تسکین دهد. چای خوشمزه است و سم زدایی ملایمی دارد.
روغن گل همیشه بهار یا گل همیشه بهار می تواند در مراقبت از پوست و ماساژ بدن استفاده شود ، همچنین می توان آن را مستقیماً در ناحیه آسیب دیده پوست قرار داد.

استفاده معمول 

از روغن گل همیشه بهار 10٪ به نسبت 90٪ روغن حامل سبک تر مانند روغن بادام شیرین ، دانه انگور یا گندم استفاده کنید. از 30 میلی لیتر از این ترکیب برای ماساژ کامل بدن استفاده کنید. می توان آن را مستقیماً در ناحیه ای از پوست که دردسر دارد ، استفاده کرد. برای تهیه چای گل همیشه بهار: 1 قاشق چای خوری گل به 1 فنجان آب گرم اضافه کنید.